میتر بیوتک
سامانه هوشمند رصد رشد بیوتکنولوژی در ایران
www.biotechmeter.ir

مشاهده جزییات خبر

سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
فراخوان طرح‌های زیست فناوری علاقه مند به مشارکت با سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی
ستاد توسعه زیست‌ فناوری برای تحقق اهداف متعالی سند چشم انداز نظام در افق چشم انداز 1404 و به منظور دستیابی به 3 درصد از سهم بازار بیوتکنولوژی جهان سعی در استفاده از بازار سرمایه برای توسعه زیست فناوری داشته و در نظر دارد طرح های مناسب را در حوزه های کشاورزی- ابزار و تجهیزات- صنایع تخمیری- محیط زیست- نفت- واکسن و پزشکی، حمایت قرار دهد..

ستاد توسعه زیست‌ فناوری برای تحقق اهداف متعالی سند چشم انداز نظام در افق چشم انداز 1404 و به منظور دستیابی به 3 درصد از سهم بازار بیوتکنولوژی جهان سعی در استفاده از بازار سرمایه برای توسعه زیست فناوری داشته و در نظر دارد طرح های مناسب را در حوزه های کشاورزی- ابزار و تجهیزات- صنایع تخمیری- محیط زیست- نفت- واکسن و پزشکی، انتخاب و از طریق تهیه طرح امکان سنجی و متعاقبا معرفی به سرمایه گذاران علاقه مند به این حوزه و سایر پشتیبانیهای معنوی و قانونی مورد حمایت قرار دهد. در این ارتباط با سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی نیز مذاکرات و توافقاتی صورت پذیرفته است.

  اهداف :

 

  • تامین منابع مالی برای اجرا یا توسعه طرحهای تولیدی کالاها یا خدمات زیست فناوری
  • ایجاد یا توسعه بازارداخلی و صادرات محصولات زیست فناوری
  • بهره ور نمودن زیرساختها، منابع انسانی و سرمایه های موجود کشور از طریق تجمیع و یکپارچه سازی در مسیر تحقق اقتصاد دانش بنیان

 

میزان و چگونگی حمایت‌ها

حمایتهای ستاد ازطریق تهیه طرح امکان سنجی و معرفی طرح های برتر حوزه های مختلف زیست فناوری به سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی می باشد. سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری خطر پذیر (venture capital)، تاسیس شرکت مشارکتی یا افزایش سرمایه و مشارکت در سهام شرکت موجود عمل خواهند نمود.

چگونگی ارسال طرح‌ها

در مرحله اول، طرحها فرصت دارند تا تاریخ1/6/1394 به نشانی ایمیل bio-companies@biodc.isti.ir   ارسال گردند. طرح‌های ارسالی در ستاد مورد ارزیابی قرار گرفته،  برای طرح های منتخب، توسط ستاد توسعه زیست فناوری طرح امکان سنجی اولیه(PFS ) تهیه خواهد شد وبا توافق مجری طرح به یکی از سرمایه گذاران مورد تایید ارسال خواهد گردید. در مرحله بعدی  مذاکرات بین مجری و سرمایه گذار انجام خواهد شد و در صورت توافق طرفین فعالیت مشترک صورت خواهد پذیرفت. فرمت ارائه پیشنهاد طرح ها بر روی سامانه  http://biodc.isti.ir  قابل دسترس می باشد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر و یا هرگونه پرسش در این زمینه با شماره 83532930 سرکار خانم کلاهچی تماس حاصل فرمایید.

 

دانلود فرم فراخوان